Hypnóza s dětmi

Hypnóza s dětmi

Pro vaše dítě je důležité, aby se mohlo vyvíjet bez starostí, překážek a strachů. Může si tak nezávisle, sebevědomě a šťastně užívat dětství. Hypnóza dětem pomáhá zmírnit nebo změnit různé problémy jeho vývoje – rychle a snadno.
Vývoj dítěte
Má Vaše dítě úzkost, strach nebo jiné potíže? Bojíte se, že se tyto problémy projeví v utváření Vašeho dítě? Tyto obavy nejsou neopodstatněné. Protože děti a adolescenti jsou zvláště vnímavé na dojmy a emoce. Pozitivní i negativní zkušenosti mají trvalý dopad na děti a ovlivňují jeho vývoj do dospělosti.

Duševní a sociální tlak u dětí.

Duševní a společenský tlak. Děti také trpí, zejména prostřednictvím školy. Sociální kontakty, přátelství a uznání jsou velmi důležité pro děti a mládež.

V tomto vývojovém psychologickém čase, který může vést ke školní fobii, nespavosti a problémům se spánkem, pomočování nebo noční můry.

V tomto věku také vznikají sociální problémy, jako je nízká sebeúcta, plachost nebo šikana.

Šťastné děti s hypnózou

Být dobrým rodičem neznamená pouze pokrytí fyzických a materiálních potřeb našich dětí. Naší zodpovědností je dát jim emocionální a duševní podporu a poskytnout jim nejlepší možnou budoucnost.

V době, kdy jsou léky předepisovány k řešení všeho a na cokoliv, někdy s bolestivými vedlejšími účinky, není lepší se zaměřit na něco zcela přirozeného a efektivního?

Terapeutická hypnóza může pomoci dítěti a dospívajícímu „rozpustit“ své obtíže a cítit se lépe.

Dítě se s hypnoterapeutem naučí odvrátit svou pozornost od toho, co ho ovlivňuje, zaměřit se na věci, které ho uklidňují, dělají mu dobře.

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, v hypnotickém stavu nikdo neztrácí kontrolu. Během sezení je dítě vzhůru, všechny smysly – dotek, sluch, zrak, čich, sluch jsou aktivní a poskytují rozšířené vnímání. Dítě může hrát, mluvit a zároveň být ve stavu pozměněného vědomí, zvýšené ostražitosti.

Hypnóza je přirozená dispozice u dětí

Hypnóza je založena na představivosti a tomto ohledu jsou děti králi! Pro ně je představivost skutečná alespoň do určitého věku.

Hypnóza je bezpečná a přirozená u dětí i dospívajících. Je to stav velké relaxace, kdy je dítě ochotné spolupracovat.

Hypnóza je vzácným spojencem pro blaho dětí, od nejmladších po teenagery a umožňuje rozvoj nevědomých vnitřních zdrojů dítěte ve zdravém, nefarmakologickém a hluboce ekologickém terapeutickém přístupu.

Hypnóza probouzí představivost, která umožňuje dítěti, aby se snadno ocitlo ve vesmíru, kde sám sebe rozpozná, jako když je ponořen do hry nebo je okouzlen pohádkou.

Hypnóza je pro všechny děti věku, aby se vyjádřily a sdělily své pocity.

Dětská hypnóza je prospěšná v mnoha somatických a psychologických patologiích dítěte.

Více než jednoduchá lékařská technika, hypnóza umožňuje dítěti najít v něm potřebné zdroje, aby čelila obtížím: emocionálním problémům, jako jsou obavy, úzkost z odloučení, fobie (zvířata, kousnutí, voda, škola, doprava) a úzkost. Problémy usínání, noční můry, noční hrůzy, smutek nebo narušení nálady po životní události ( smutek, odloučení, rozvod rodičů, atd.).

Hypnóza může poskytnout klíč a dovednosti, aby děti byly pozornější a naučily se soustředit se ve třídě, usnadnit si učení a tvořivost, naučit se zvládat emoce a najít řešení, být úspěšnější ve studiích a sportovních aktivitách, naučit se překonávat potíže s učením.