logo

Vladimír Felkl

- terapeut a lektor NATIONAL GUILD of HYPNOTISTS

Hypnoterapie - kurzy hypnoterapie, hypnoporody


Certifikovaný lektor, terapeut, škola hypnózy, hypnoterapie, NLP, TFT terapie, rekonektivní léčení, regresní terapie, Reiky, rozvoj osobnosti, partnerské vztahy, poruchy spánku, odvykání kouření, nadváha, deprese.

Bachovy květové esence


Co jsou Bachovy esence
Bachovy květové esence se využívají v moderní přírodní léčbě – Bachově květové terapii. Tuto metodu vyvinul Angličan MUDr. Edward Bach v 30. letech 20. století. Prostředkem této přírodní terapie je 38 druhů rostlinných esencí, které reagují na všechny negativní stavy lidské psychiky. 39. je tzv. Krizová esence, která je směsicí pěti esencí.
Tato alternativní květinová terapie je postavená na filozofii, že psychický stav člověka ovlivňuje stav tělesný, tedy fyzické onemocnění může být živeno emocionální nerovnováhou člověka. Tato metoda dokáže i skvěle doplnit klasickou lékařskou péči. Bachovy esence (též Bachovy kapky či Bachovky) pomáhají bojovat proti negativním stavům mysli, jako jsou deprese, psychická vyčerpanost, úzkost a další. Například konkrétně Bachovy krizové kapky pomáhají bezprostředně čelit situacím, které vyžadují zvláštní pozornost a nasazení, výborně působí při velkém psychickém stresu, traumatech apod., dodává energii při mdlobách.
Bachovi esence jsou bezpečné i pro děti (včetně miminek), těhotné ženy, dokonce i psy a ostatní zvířata. Protože se jedná o energii bylin, nemají esence žádnou kontraindikaci, ani na ně neexistuje alergie. Ať pracujeme na jakémkoli problému, vždy navíc posilují imunitní systém.

Rozděleno do 7 skupin:
1. Strach & nejistota
2. Pochyby & nedostatek odvahy
3. Nezájem
4. Osamělost (ztráta komunikace a dialogu)
5. Přecitlivělost & zranitelnost (vyjádření sebe sama)
6. Smutek & zoufalství
7. Přehnaná starostlivost

1. STRACH & NEJISTOTA: k nalezení vnitřní pohody
- Devaterník dvoubarvý (Rock Rose, 26) - při pocitech velkého strachu, vyděšení a paniky z neznámého. Pro kuráž (odvahu) a v případě nouze.
- Kejklířka skvrnitá (Mimulus, 20) - při pocitech strachu a hrůzy z již definovaných věcí (zvířata, zkoušky, bouřky, bolesti…) Pro statečnost.
- Slivoň třešňová (Cherry Plum, 6) - při obavách ztráty sebekontroly. Pro klid a duševní vyrovnanost.
- Osika obecná (Aspen, 2) - při nervozitě a obavách z něčeho nejasného, neblahé tušení či předtuchy. Pro důvěru nejasného, definovaného.
- Pávie červená (Red Chestnut, 25) - při přehnané obavě a velkých starostech o své blízké. Pro důvěru ve svém okolí.

2. POCHYBY & NEDOSTATEK ODVAHY: ztotožnění se s vlastním výběrem a odvaha jednat sám za sebe
- Olověnec willmottův (Cerato, 5) - při pochybách ve vlastní úsudek a hledání názoru u druhých. Pomáhá zvyšovat vlastní sebevědomí.
- Chmerek roční (Sclerantus, 28) - při problémech s rozhodováním mezi dvěma danými možnostmi, při střídání nálad. Pomáhá dodat rovnováhu a odhodlanost.
- Hořeček nahořklý (Gentian, 12) - při pocitech skleslosti, ztráty odvahy a melancholie. Pomáhá získat odvahu a víru.
- Hlodaš evropský (Gorse, 13) - při ztrátě naděje, při pocitech pesimismu a beznaděje. Pomáhá vynést na výsluní a pomáhá navrátit nadějí.
- Habr obecný (Hornbeam, 17) - při pocitech únavy (převážně mentální) a neschopnosti soustředit se na osobní potřeby. Pomáhá dodat nebo navrátit energii a posílit soustředění.
- Sveřep větevnatý (Wild Oat, 36) - při pocitech nejistoty své vlastní životní cesty, bezcílnost a unuděnost. Pomáhá dodat jasný pohled na věc a posílit cílevědomost.
- Plamének plotní (Clematis, 9) - při ztrátě zájmu o své okolí, při útěku před realitou, snění za bílého dne. Pomáhá postavit se opět na zem pevnýma nohama.

3. NEZÁJEM: pomáhají navodit radost ze života
- Zimolez kozí list (Honeysuckle, 16) - při pocitech nostalgie, marné touhy a žití minulostí. Pomáhá navrátit se do přítomnosti.
- Růže šípková (Wild Rose, 37) - při pocitech vnitřní rezignace, nezájmu a apatie. Pomáhá dodat radostného a podnikavého ducha.
- Olivovník evropský (Olive, 23) - při pocitech vyčerpání, při nedostatku síly a potřeby psychické a fyzické podpory. Pomáhá dodávat a podporovat fyzickou i duševní sílu
- Jírovec maďal (White Chestnut, 35) - Při pocitech stále se vracejících nevysvětlitelných myšlenek, kterých není možné se zbavit. Pomáhá zklidňovat a pročišťovat mysl.
- Poupě jírovce (Chestnut Bud, 7) - při neschopnosti poučit se z chyb minulosti. Pomáhá čerpat ze zkušeností.
- Hořčice rolní (Mustard, 21) - při pocitech deprese a beznaděje bez jasných příčin. Pomáhá dodat jasný pohled na věc.

4. OSAMĚLOST: pomáhají podpořit komunikaci a dialog
- Žebratka bahenní (Water Violet, 34) - při rezervovanosti, vnitřním uzavření a zármutku. Pomáhá podpořit vnitřní pohodu a posílit moudrost.
- Netýkavka balzamína (Impatiens, 18) - při podráždění, nervozitě, napětí, netrpělivosti. Pomáhá navrátit shovívavost a vlídnost.
- Vřes obecný (Heather, 14) - při posedlosti pouze svými problémy, mluvení stále o sobě a neustálé touze po společnosti. Pomáhá navrátit klid, pohodu a spřízněnost s okolním světem.

5. PŘECITLIVĚLOST & ZRANITELNOST: pomáhají mít schopnost vyjádření se sebe sama
- Řepík lékařský (Agrimony, 1) - pro ty, kteří za usměvavou tváří ukrývají své problémy, skrývají trápení a utíkají k práci, alkoholu, drogám… Pomáhá získat jistotu, pohodu a vyrovnanost.
- Zeměžluč lékařská (Centaury, 4) - pro ty, co neumějí říci ne, neumí požádat o pomoc a podřizují se jiným. Pomáhá podpořit vlastní aktivitu a pozitivní přístup.
- Ořešák královský (Walnut, 33) - při strachu a neschopnosti vyrovnat se se změnou a novou situací. Pomáhá přijímat změny a mít schopnost propojovat změny a vývoje nových etap.
- Cesmína ostrolistá (Holly, 15) - při častých návalech žárlivosti, hněvu, podezíravosti a nedůvěře. Pomáhá dosáhnout vítězství láskou k ostatním.

6. SMUTEK & ZOUFALSTVÍ: pomáhá znovu najít pohodu, štěstí a víru v život
- Modřín opadavý (Larch, 19) - při ztrátě sebedůvěry a pocitech méněcennosti. Pomáhá dodat sebedůvěru a chuť zvládnout cokoliv.
- Borovice lesní (Pine, 24) - při pocitech viny i za druhé, časté výčitky svědomí, potřeba perfekcionalismu. Pomáhá zmírnit pocity viny a výčitky svědomí.
- Jilm štíhlý (Elm, 11) - pro talentované lidi, s velkou vyčerpávající zodpovědností, při pocitech další nezvladatelnosti. Pomáhá posílit zapálení pro zodpovědnost a důvěru ve své schopnosti.
- Kaštanovník jedlý (Sweet Chestnut, 30) - při zoufalství, pocitu nejzazší hranice snesitelnosti, tzv. "zahnání do kouta". Pomáhá „rozsvítit světlo v temnotě“ a najít správnou cestu.
- Snědek chocholičnatý (Star of Bethlehem, 29) - po fyzickém nebo duševním šoku, při posttraumatických stavech a vnitřní zmatenosti. Pomáhá dodat rovnováhu a harmonii, jak fyzickou tak duševní.
- Vrba bílá (Willow, 38) - při neustálých pocitech nespravedlnosti, zatrpklosti a obviňování ostatních. Pomáhá získat trpělivost a pochopení svého okolí.
- Dub letní (Oak, 22) - při malomyslnosti, zoufalství, depresi, přepracovanosti, dlouhodobém napětí, sklíčenosti, vyčerpanosti. Pomáhá získat silnou vůli, vytrvalost, spolehlivost.
- Jabloň lesní (Crab Apple, 10) - při pocitech neustálého nepořádku, nečistoty, špatných představ o sobě, svého vzhledu. Pomáhá posílit sebevědomí a čistý pohled na svou osobnost.

7. PŘEHNANÁ STAROSTLIVOST: pomáhá být otevřený k ostatním
- Čekanka obecná (Chicory, 8) - při sebelítosti, panovačnosti, při vyžadování vlastní pozornosti, při citovém vydírání. Pomáhá dodat upřímnou lásku a péči k okolí.
- Sporýš lékařský (Vervain, 31) - při prosazování pouze svých myšlenek, pocitech neomylnosti, přání změnit svět. Pomáhá posílit pokoru a dodat klid a vnitřní pohodu.
- Réva vinná (Vine, 32) - při přehnané dominanci, násilnických sklonech a přehnaných požadavcích. Pomáhá dodat pozitivní vůdčí vlastnosti, vysoký příliv energie, prosazení se.
- Buk lesní (Beech, 3) - při přílišné kritice a netoleranci k ostatním, odsuzování a aroganci. Pomáhá vidět svět hezčíma a milejšíma očima – vidět na světě více dobra.
- Pramenitá voda (Rock Water, 27) - při kladení na sebe přehnaných požadavků, puntičkářství a při neschopnosti flexibility. Pomáhá posílit všeobecný rozhled a porozumění.

Balení: 20 ml esence v lékovce s kapátkem
Dávkování: 4 kapky dle potřeby (4 kapky 4x denně minimální doporučené dávkování)
Návod k užívání: 4 kapky přidejte do jakéhokoliv nápoje, který momentálně pijete. Nebo si připravte nápoj na celý den (do ½ lahve nakapejte 12 kapek a v průběhu dne popíjejte. V krizových stavech podle potřeby užívejte 4 kapky častěji: nemůžete se předávkovat ani si vypěstovat závislost. Délka užívání záleží na vás, zda potřebujete překonat krátkodobý či chronický stav.
Minimální trvanlivost: Minimální trvanlivost 10 let od přípravy elixíru na míru.
Obsah: 20 ml
Složení: Brandy BIO 40%: 99,6%, rostlinný výluh ze jmenované rostliny, stromu nebo keře 0,4% (1/250)

VYZKOUŠEJTE PRVNÍ POMOC - Urgency - po šoku, při stresu a pocitu úzkosti (před, při i po)
Řada „PRVNÍ POMOCI“ pomáhá překonat životní strasti: šok, paniku, špatné zprávy, smutek, úzkost před pohovorem nebo lékařským vyšetřením.

Cena:
- lahvička obsahující 2 - max. 7 vybraných esenci vybraných klientem je 380kč + poštovné
- lahvička nebo sprej PRVNÍ POMOCI cena je 400kč + poštovné

..